kubek-z-napisami

Kubek jako prezent świąteczny

Święta to ten magiczny czas, kiedy ludzie bardziej wolą dawać niż dostawać. Dom dekorujemy świątecznymi ozdobami, w powietrzu unosi się zapach świątecznych potraw, a do stołu zasiada cała rodzina. Piękny obraz ale najtrudniejszą rzeczą z jaką się mierzymy podczas świąt są.. PREZENTY. Właśnie w takich chwilach orientujemy się jak mało wiemy o drugiej osobie i szukamy na wszystkie sposoby czegoś co nie będzie stereotypowe albo nudne. Z pomocą przychodzą nam spersonalizowane kubki.

To świetny pomysł na prezent ponieważ, każdy kubek może być wyjątkowy dzięki temu co na niego naniesiesz. Zdjęcia osób wraz z życzeniami świątecznymi świetnie się w tej sytuacji sprawdzają, grafiki z ulubionymi postaciami, logiem klubu czy nawet wspólne zdjęcie może zamienić zwykły kubek w bardzo wartościowy prezent. Im człowiek jest starszy tym bardziej rozumie że to nie drogie gadżety są tymi najlepszymi prezentami tylko te małe, codziennego użytku ale dopasowane sprawiają, że święta są wyjątkowe. Nadruk na kubkach jest bardzo uniwersalny i skuteczny prezent bo nie zależnie od tego co lubimy, kubek gorącej kawy czy czekolady świetnie sprawdza się w ciężkie dni.

 

Metoda nadruku na kubku

Nie każdy wie jak powstaje taki kubek z nadrukiem. Dzięki dostępnym kreatorom on-line możemy zaprojektować nasz własny wzór, nanieść grafikę, dodać tekst, na jedną stronę bądź na całą powierzchnię kubka. Taki projekt trafia na produkcję, najpierw drukowana jest grafika, następnie starannie wycinana i dopasowywana do kształtów kubka. Potem taką grafikę przykleja się tasiemką do kubka i wsadza do specjalnej maszyny, która za pomocą wysokiej temperatury przez ok 3 min. nagrzewa grafikę na kubek.

Grafika ze stanu stałego przechodzi w stan gazowy z pomięciem stanu ciekłego. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie może to być zwykły kubek tylko pokryty poliestrem aby tusz sublimacyjny mógł się utrwalić na powierzchni kubka. Dopiero wtedy możemy zacząć proces nadrukowywania motywu na kubek. Cała praca zajmuje ok 7-10 min. Po wyjęciu z maszyny kubek jest nagrzany zanim zdejmiemy przyklejoną grafikę musi odtajać. Później jest już gotowy do użytkowania. Możemy go ładnie zapakować w ozdobny papier, dodać kokardkę i wręczyć go wybranej osobie.

Kubki wykonane metodą sublimacyjną są świetnym prezentem, ponieważ druk sublimacyjny charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Jest wyraźny a barwy nasycone i ostre. Jest to rzecz która nie będzie kurzyła się na półce tylko będzie użytkowana. Na kubek możemy nanieść najróżniejsze wzory nawet te bardziej skomplikowane gdyż metoda druku sublimacyjnego pozawala zachować wierne odwzorowanie naszej grafiki.