Coraz częściej zdarza się, że potrzebujemy koszulek na eventy, imprezy firmowe czy wydarzenia, na których musimy reprezentować konkretną firmę czy markę. Zanim jednak zaprojektujesz i zamówisz dla siebie koszulki z nadrukiem, warto zastanowić się, jaka metoda znakowania odzieży sprawdzi się najlepiej i wpasuje się w twoje wymagania.

maszyna-do-dtg

Znakowanie koszulek i t-shirtów

Można w zasadzie ograniczyć do druku DTG oraz sitodruku. Czym się różnią, który z nich jest trwalszym i lepszym rozwiązaniem? Jak się okazuje, odpowiedź nie jest jednoznaczna – wszystko jest zależne od materiałów i technologii do jakiej ma dostęp producent.

Sitodruk – to rozwiązanie idealne przy dużych, hurtowych zamówieniach, jest bowiem najtańszą metodą znakowania, która wymaga jednak dodatkowego przygotowania, a konkretnie odpowiedniej matrycy, na podstawie której nanoszony będzie wzór. Dlatego właśnie sitodruk jest oferowany tylko dla osób, które chcą złożyć zamówienie na więcej niż 50 sztuk.

DTG –   pozwala na naniesienie na koszulkę dowolnej grafiki, wzoru, tekstu itd. Ważne też, że znakowanie tą metodą nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, dlatego mamy możliwość zamówienia nawet jednej sztuki tekstyliów z nadrukiem DTG.

sitodruk

A które rozwiązanie jest trwalsze? Cóż, w tym przypadku możemy ogłosić remis, tak długo, jak do znakowania metodą DTG wykorzystujemy profesjonalne maszyny, jak chociażby Kornit Breeze, które są liderem na dzisiejszym rynku. Zarówno sitodruk, jak i znakowanie DTG wykonane na tych właśnie maszynach będą trwałe i odporne na spieranie. Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, w której pojedyncze wykonanie szybko się spierze lub wyblaknie, jednak taka sytuacja zdarza się raz na tysiąc.